1-LIPOSUCTION

Hareketsiz bir hayatın, stresin ve yanlış beslenmenin, bazen de hastalıkların sonucunda vücutta yağlanma artışı görüyoruz. Hatta bazen kilo verilmesine rağmen bazı bölgelerde inatçı yağlanmalar kalabiliyor. Bu gibi durumlarda liposuction yani vakumla yat alma yöntemleri ile sonuç almak mümkün. Ameliyat öncesi görüşmede hastamızın deri kalitesi, sarkma durumu gibi bazı faktörler göz önünde bulundurularak uygun olup olmadığına karar veriyoruz.

Bu ameliyatta anestezi altında küçük insizyonlardan girilerek basınçla yağlar sorunlu bölgeden alınır. Ameliyat sonrasında özel korseler giydirilir, genellikle ilk hafta içinde ise dönüş mümkündür.
Ameliyat sonrasında hastalarımızın verilen form ve şekli korumak adına kilo kontrolüne dikkat etmelerini istiyoruz, eğer kilo alınırsa deformasyon olur demek doğru olmasa da bu kilo alımı büyük boyutlarda olursa vücudun şeklini bozmak ne yazık ki mümkündür.

2-KARIN GERME-ABDOMİNOPLASTİ / MİNİ KARIN GERME

Kilo alıp vermeler, gebelik sonrası gibi nedenlerle bazen karın derisi yeni duruma uyum sağlayamaz ve gevşer. Bu gibi durumlarda liposuction tek başına durumu daha ağırlaştırabilir. Bu gibi durumlarda fazla olan karın derisinin çıkarılması ve karın derisinin gerginleştirilmesi gerekir.
Hastanın durumuna göre bu ameliyata liposuction da eklenerek sonuç daha iyileştirilebilir.
Ameliyat sonrasında yine liposuctionda olduğu gibi bir ay boyunca korse giymeniz gerekmekte. İlk hafta dinlenmenizi tavsiye ediyoruz, sonrasında çok yorulmamak şartıyla normal hayatınıza dönebilirsiniz. İkinci haftadan sonrasında ağrılar ve rahatsızlık önemli ölçüde azalmış olacaktır. Ameliyat sonrası izler bikini bölgesinde ve çamaşır içinde kalacaktır. İlk aylarda belirgin olan izler bir yıl gibi bir süre içinde giderek azalır. Yine ameliyat sonrasında kilo kontrolüne dikkat edilmesi sonucun korunması için önemlidir.

3-UYLUK GERME

Özellikle kilo alıp vermeler sonrasında en çok etkilenen bölgelerden biri de iç bacaklardır. Bu bölge yağlanma açısından da dirençlidir,ancak bazen liposuction bu alanda yeterli düzeltmeyi yapamaz. Bu gibi durumlarda iç bacak deri fazlasının alınarak sorunun düzeltilmesi mümkündür. Ancak bu ameliyat sonrasında bacak içinde iz kalacağı unutulmamalıdır. Ameliyat sonrası korse 4-6 hafta boyunca giyilmelidir. 2 hafta sonrası normal hayata dönülebilir, şişliklerin inmesi 4-6 haftayı bulacaktır.

4-KOL GERME

Kilo alıp vermelerin sorun yarattığı bir diğer bölge de kol içleridir. Çoğunlukla sporla toparlanamayan bu bölge için yine fazla derinin çıkarılması ile daha iyi bir görünüm elde edilir. Hastanın durumuna bağlı seçilen tekniğe göre ameliyat izi sadece koltuk altında, kol içinden kol altına uzayan ya da kol arkasında olabilir. Ameliyat sonrası korse 4-6 hafta boyunca giyilecektir. İlk haftada el üzerine kadar inen bir ödem normaldir, zaman içinde hareketle birlikte bu ödemler azalacaktır. İzin azalması yine 1 yılı bulur, bu süre içinde güneş korumaya özellikle dikkat edilmelidir.

Dr. Ebru Yörük
Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 19:00

Salı 09:00 - 19:00

Çarşamba 09:00 - 19:00

Perşembe 09:00 - 19:00

Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 19:00